خبر ها

نمایش 1-10 از 17 نتیجه

سومین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران با موفقیت برگزار شد.

سومین مجمع جهانی ارزش آفرینی (کارآفرینی) جوانان ایران با موضوع "از تئوری تا عمل" (کارآفرینی دانش بنیان و فناوری)، در سالی که بعنوان "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامگذاری شده است در شهر زنجان (که اخیرا به عنوان یکی از قطب های آتی  "آی تی، الکترونیک و برق" کشور اعلام شده است) با موفقیت و با استقبال پرشور جوانان برگزار گردید. شرکت کنندگان این برنامه جمع کثیری از کارآفرینان جوان، صاحبان شرکت های نو پا و دانش بنیان ، مدیران و کارشناسان واحد های صنعتی، اعضای اتاق بازرگانی و دانشجویان از رشته های مختلف بویژه رشته های فناوری ارتباطات و برق بودند که با حضور برخی از مدیران استان برگزار شد.

سخنران کلیدی این همایش آقای دکتر بهزاد ناجی از ایرانیان موفق و با تجربه در حوزه ی تکتولوژی در آمریکا می باشند. از مهمترین سوابق دکتر ناجی می توان به نایب رئیسی شرکت های بزرگی چون AT&T، Excite@Home  و  BlackBerryاشاره کرد. ایشان همچنین سابقه ی عضویت در هیئت مدیره و یا هیئت مشاوران در شرکت های IBM  و HP و همچنین دپارتمان برق و الکترونیک دانشگاه USC  را دارا می باشند. در برنامه ای امسال مجمع جهانی ارزش آفرینی (JWEF 2016)، علاوه بر سخنرانی دکتر ناجی و جلسه پرسش و پاسخ با ایشان، سخنرانی های دیگری نیز در قالب پانل ارائه گردید و این برنامه فرصتی استثنایی برای کسب دانش و تجربه از ایشان که سال ها در شرکت های تراز اول دنیا مدیریت کرده اند فراهم نمود.

شایان ذکر است مجمع جهانی کارآفرینی(ارزش آفرینی) جوانان (JWEF) که مشتق شده از مجمع جهانی کارآفرینی(ارزش آفرینی) است از سال 2008 تاکنون توسط دانشگاه EM-Lyon فرانسه و با همکاری برخی از موسسات و شرکت های بزرگ و معتبر بین المللی برگزار می گردد. ماموریت این برنامه، ترویج و سرعت بخشیدن به کارآفرینی(ارزش آفرینی) در میان جوانان و دانشجویان به صورت محلی و در سراسر جهان، با هدف ایجاد ثروت و عدالت اجتماعی برای ساختن دنیایی بهتر با چشم انداز سال 2050 است. این برنامه همه ساله به میزبانی و همکاری یک دانشگاه یا مجموعه ی آموزشی معتبر در کشور های مختلف برگزار می گردد.

جهت مشاهده ی عکس های کامل برنامه به صفحه گالری مراجعه و یا اینجا را کلیک نمایید. 

در ادامه مشروح گزارش این برنامه را می خوانید:

شرح برنامه

 • پذیرایی و ارائه ی کارت ورود

 • پخش آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران

 

 • معرفی برنامه توسط مجری
  • مجری برنامه: جناب آقای سعید اطاعتی از مجریان با سابقه ی برنامه های اقتصادی صدا و سیمای مرکز زنجان

 • پخش کلیپ افتتاحیه ی سومین مجمع جهانی ارزش آفرینی (کارآفرینی) جوانان ایران
  • این کلیپ شامل سخنان کوتاهی از مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری در خصوص اقتصاد مقاومتی و شرکت های دانش بنیان و همچنین تصاویری از شهر زنجان و معرفی کوتاه همایش می باشد.

 

 • خیر مقدم توسط آقای سید هادی رضوی- رییس مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران (دبیر همایش)
  • دبیر همایش در سخنان کوتاهی ضمن خیر مقدم به مهمانان و شرکت کنندگان در این برنامه ضمن تشکر از حضور ارزشمند حضرت آیت اله خاتمی نماینده محترم ولی فقیه در استان و جناب آقای دکتر بهزاد ناجی، از حامیان این برنامه تشکر نمود و ابراز امیدواری کرد برنامه های آینده پربارتر برگزار گردد. وی هدف از برگزاری این مجمع در زنجان را علاوه بر ترویج و آموزش کارآفرینی بخصوص در حوزه ی فناوری و دانش بنیان، کمک به پیگیری و تحقق یافتن تبدیل زنجان به عنوان قطب آی تی و الکترونیک و برق کشور دانست.

 

 • سخنرانی حضرت آیت اله خاتمی نماینده محترم ولی فقیه در استان
  • امام جمعه ی محترم زنجان در سخنانی در این مراسم گفت: برای رفع نیازهای دائمی و عدم اتکا به کشورهای بیگانه نیازمند توسعه ی پایدار هستیم.  آیت اله خاتمی با بیان اینکه دین اسلام ارزش وجودی انسان را به میزان کار و تلاشی که انجام داده است نسبت میدهد، اظهار کرد: کار و تلاش یک تکلیف و واجب اساسی در دین اسلام است و این یک اصل قرآنی است که خداوند فرموده به کفار اجازه ی دخالت در سرنوشت خود را ندهید که امروزه این دخالت با استفاده از تکنولوژی به زندگی مردم راه پیدا کرده است.
  •  آیتالله علی خاتمی ادامه داد: نباید دربحث تکنولوژی های روز خود را وابسته به بیگانه بدانیم؛ چرا که رعایت این موضوع میتواند موجب ترغیب وتلاش جوانان برای اتکا به خود باشد و همچنین افراد فعال در این بخش نباید نگاه سلطه مابانه به علم داشته باشند و با هدف نافع رسانی فعالیت کنند.
  • آیت الله خاتمی با تأکید بر اینکه در بحث توسعه کشور باید به فکر توسعه پایدار باشیم نه موقتی و روزانه؛ چرا که با توسعه پایدار میتوان زمینه را برای شکل گیری تمدن نیز فراهم ساخت، افزود: از آنجایی که ما از نیروی جوان خوبی در کشور برخوردار هستیم رسیدن به توسعه پایدار برای ما آسانتر خواهد بود. امام جمعه زنجان تأکید کرد: هم اکنون در کشور بیش از 4 میلیون دانشجو و چند میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی وجود دارد و بستر خوبی برای بالندگی و رشد نسبت به دوران قبل از انقلاب برای جوانان ایجاد شده است. ما میتوانیم با همت و اراده قوی و کمک به توسعه شرکت های دانش بنیان بسیاری از مسائل و مشکلات کشور را به راحتی از بین ببریم و زنجان را در رسیدن به قطب برق الکترونیک و آی تی کشور همراهی کنیم.

 

 • سخنرانی جناب آقای پروفسور یوسف ثبوتی موسس دانشکده (مدرسه) کسب و کار صوفی- میزبان برنامه
  • پروفسور ثبوتی در ابتدا ضمن تشکر از آیت اله خاتمی، حضور ایشان در زنجان را از ویژگیهای مثبت استان ذکر کرد.
  • بنیانگذار دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان گفت: لازمه داد و ستد تجاری داشتن داد و ستد فرهنگی است. اگر می خواهیم با دنیا رابطه تجاری داشته باشیم ابتدا باید داد و ستد فرهنگی برقرار شود تا تضاد فرهنگی از بین برود اما در اغلب موارد راهی که انتخاب میکنیم، تقابل است. پروفسور یوسف ثبوتی در سومین مجمع جهانی ارزش آفرینی جوانان ایران با تأکید بر لزوم داشتن روابط فرهنگی با دنیا تأکید کرد: نباید فراموش کنیم که این تقابل در مرحله ای خواهد شکست همانطور که مقابله در برابر استفاده از دوش به جای خزینه های قدیمی شکست، گرچه زمانبر بود. وی با اشاره به این نکته که تطبیق خودمان با دنیا و میزان موفقیت در این راه مسئله ای قابل بحث است، افزود: در بسیاری از موارد خودمان را در تضاد با دنیا می بینیم و این تضاد ممکن است به شکلهای گوناگون از جمله خصومت، خودشیفتگی و رعب و وحشت خود را نشان دهد. پروفسور ثبوتی با تأکید بر این نکته که این موضوع پدیده تازه ای نیست، اظهار کرد: وقتی 100 سال پیش با بهداشت نوین دنیا آشنا شدیم و قرار شد خزینه های سنتی را ببندیم و از دوش استفاده کنیم، مقاومت شدیدی از جانب جامعه پدید آمد. دوش حمام با خود فرهنگی را آورد که با فرهنگ ما در تضاد بود و دست آخر پس از چندین سال کشمکش بین شهرداریها و مردم حل شد. وقتی روزنامه وارد کشور شد و دیدیم که عادت نداریم همه چیز را بنویسند و همه چیز را بدانیم، اداره سانسور تأسیس کردیم. هر چیز جدیدی که می آید فرهنگ جدید با خود می آورد و وقتی در تضاد با فرهنگ ما قرار میگیرد برای آن اداره سانسور درست میکنیم تا هر چیزی را در روزنامه ننویسیم. برای این کار چقدر انرژی صرف میشود و نیروی انسانی به کار میبریم و چقدر سرمایه هدر میرود؟

 چهره ماندگار فیزیک کشور اضافه کرد: ماهواره آمد و چون نمیتوانیم همه محتوای آن را پخش کنیم دست به پایین کشیدن دیشهای آن از پشت بامها میزنیم. چقدر انرژی صرف این کار شده است؟ اگر دقت کنیم متوجه یک نکته اساسی خواهید شد؛ مصنوعاتی که از کسی میگیریم تا از آن استفاده کنیم همراه خود فرهنگ سازندگانش رامی آورد و با فرهنگ معمول ما در تعارض قرار میگیرد. این چهره علمی خاطرنشان کرد: در این میان دو راه بیشتروجود ندارد؛ یا به کار نبریم تا فرهنگمان دست نخورده باقی بماند و یا اگر ناچاریم آن را به کار ببریم، دو فرهنگ را تلفیق کنیم تا تضادهایشان از بین برود که گرفتاری کشورهای نظیر کشور ما در همین نقطه است. بهتر است مشکلات فرهنگی را با تعامل حل کنیم نه تقابل تا تضاد موجود از بین برود.

مؤسس مدرسه کسب و کار صوفی زنجان در خصوصت تأسیس این مرکز نیز اظهار کرد: در کشور ما پزشکان جوان در کنار بیمار و زیر نظر پزشکان قدیمی تربیت میشوند اما آیا مدیران جوان ما نیز در کنار مدیران گذشته تربیت میشوند و از رمز و راز مدیریت خبر دارند؟ ثبوتی یادآور شد: با چند نفر از دوستان 3 سالی را به این فکر میکردیم که تربیت مدیران در ایران چگونه انجام میشود؟ آیا مدارس کسب و کاری که در همه دانشگاه ها وجود دارند حق مطلب را ادا میکنند یا نه و به وزیر علوم پیشنهاد کردیم که اجازه ایجاد مدرسه کسب و کار زنجان به سبک جدید را بدهند.

وی تصریح کرد: در سیستم فعلی، دانشجویی که تازه وارد دانشگاه میشود پس از چند سال تحصیل و ارائه پایان نامه در پایان از دانشگاه خارج میشود در حالیکه از چگونگی تأمین هزینه دانشگاه خود خبر ندارد وکارخانه ندیده است و با این وضعیت وارد عرصه تجارت میشود که سالهاست هیچ جای دنیا با چنین روشی مدیر تربیت نمیکنند.

 

 • سخنرانی کلیدی: جناب آقای دکتر بهزاد ناجی
  • در ادامه این نشست دکتر بهزاد ناجی که سوابقی چون نائب رئیسی شرکتهای بزرگی همچون AT&T ,BLACKBERRY و همچنین عضویت در هیئت مشاوران و هیئت مدیره در شرکتهای بزرگی همچون HP و IBM  را دارد سخنرانی کلیدی خود را با موضوع اینترنت اشیا IoT) (Internet of Thingsیک موضوع تخصصی مهم روز دنیاست ارائه نمود.
  • برخی از سرفصل های سخنرانی ایشان بدین شرح است:
   •     What is IoT?  Is it a Hype?
   •     Digital Universe & Data Expansion
   •    IoT General Architecture
   •     IoT Investments
   •     IoT Market Segments
   •      IoT Impacts
   •      IoT in Business – A Survey
   •      IoT Challenges in Startups
  • دکتر ناجی در این سخنرانی آموزشی گفت: از مهمترین تکنولوژیهایی که تمام دنیا  و کشورهای توسعه یافته در حال حرکت به سمت آن هستند تکنولوژی IoT internet of things یا همان اینترنت اشیا است. بهزاد ناجی تصریح کرد: در حال حاضر اینترنت اشیا محبوب، قابل لمس برای مردم، بسیارکاربردی و در دسترس محسوب میشود که تحولی درتکنولوژی بشر ایجاد کرده است و این مسئله دامنه های بسیار وسیعی از جمله سخت افزار، نرم افزار، اپ موبایل،شبکه و ... را دنبال میکند که هر فردی با داشتن اندک پیش زمینه در این مسائل میتواند وارد تکنولوژی IoT شود و این موضوع یک تحول بزرگ در دنیا محسوب شده و سبب بهبود کیفیت زندگی انسانها خواهد شد واینترنت اشیا سبب از بین رفتن و به وجود آمدن شغلهای بسیار و تغییر در پروسه های کاری در دنیا خواهد شد. وی ضمن ارائه تعریفی از این تکنولوژی روز دنیا، افزود: منظوراز اینترنت اشیا تکنولوژی است که فضای واقعی و فیزیکی را با دنیای مجازی در ارتباط قرار خواهد داد و این تکنولوژی صرفه جویی در مصرف انرژی، آسان ساختن بسیاری از کارها در بحث سلامت همچون معاینه بیمارتوسط پزشک از راه دور با سنسورها و تشخیص بسیاردقیق از بیماری به دلیل داشتن اطلاعات دقیق از وضعیت بیمار، تعمیر ماشین آلات کارخانجات قبل از اعلام خرابی و جلوگیری از صدمات مالی به آنها و مباحث اتوماتیک نمودن ماشین آلات، شهرهای الکترونیک، کنترل ترافیک به روشی کاملا دیجیتال، دامداری، کشاورزی میشود.
  • وی در خصوص روش کار این تکنولوژی که امروزه بسیاری از کشورهای بزرگ و کمپانی های بزرگ به سمت آن حرکت میکنند، افزود: در ابتدا در مرحله جمع آوری دیتا از محیط اطراف و فیلتر کردن آن برای کم کردن حجم مواجه خواهیم بود و سپس این اطلاعات تجزیه و تحلیل شده و در نهایت از طریق سنسورها و پروتکلهای مرتبط این اطلاعات در اختیار ماشین و یا فرد مربوطه قرار می گیرند در حال حاضر کشوری مانند چین 600 بیلیون دلار سرمایه برای پرداختن به این تکنولوژی صرف کرده که همگی حاکی از اهمیت موضوع است.

 

 • پذیرایی

 

 • پرسش و پاسخ- جناب آقای دکتر بهزاد ناجی
  • در این بخش شرکت کنندگان سوالات خود را در خصوص مبحث ارائه شده و نحوه ی عملی کردن آن در حوزه های مختلف از جمله سلامت، تولید، هوش مصنوعی و غیره جویا شدند که جناب آقای دکتر ناجی به آنها پاسخ گفتند.

 • پانل (میزگرد) از تئوری تا عمل کار آفرینی دانش بنیان
  • بخش پایانی برنامه میزگرد از تئوری تا عمل بود که با حضور دکتر فریدون کورنگی مدیرعامل مرکز تکنولوژی مپس، دکتر زاهد شیخ الاسلامی، رییس دانشکده کسب و کار صوفی و مهندس بهزاد ناجی، مدیر تیم آی تی شرکت هواپیمایی ماهان و با اجرای آقای سعید اطاعتی به مدت 30 دقیقه برگزار گردید. در این بخش سخنرانان علت عملی نشدن ایده ها را عمدتا مربوط به نداشتن یا ضعیف بودن مهارت های شخصی و تجاری و عدم روحیه ی کار تیمی برشمردند.

 • پایان برنامه
  • پس از  پایان رسمی برنامه نیز حضار و شرکت کنندگان سوالات خود را از سخنرانان همایش جویا شده و دقایقی راهنمایی های مورد نیاز خود را کسب نمودند.


سومین مجمع جهانی ارزش آفرینی (کارآفرینی) جوانان ایران- با موضوع از تئوری تا عمل 22 آبان ماه در زنجان برگزار می شود.

مجمع جهانی ارزش آفرینی (کارآفرینی) جوانان ایران برنامه سالانه خود (JWEF) را  امسال با موضوع "از تئوری تا عمل"ویژه ی استارتاپ های حوزه ی تکنولوژی، در شهر زنجان (که اخیرا به عنوان یکی از قطب های آتی  "آی تی، الکترونیک و برق" کشور اعلام شده است) برگزار خواهد نمود.

سخنران ویژه این همایش آقای دکتر بهزاد ناجی از ایرانیان موفق و با تجربه در حوزه ی تکتولوژی در آمریکا می باشند. ایشان برای نخستین بار پس از سال ها به ایران خواهند آمد و برای اولین بار در ایران در این همایش سخنرانی خواهند نمود و تجارب خود را در اختیار جوانان قرار خواهند داد.

از مهمترین سوابق دکتر ناجی می توان به نایب رئیسی شرکت های بزرگی چون AT&T، Excite@Home و  BlackBerryاشاره کرد. ایشان همچنین سابقه ی عضویت در هیئت مدیره و یا هیئت مشاوران در شرکت های IBM  و HP و همچنین دپارتمان برق و الکترونیک دانشگاه USC  را دارا می باشند.

در برنامه ای امسال مجمع جهانی ارزش آفرینی (JWEF 2016)، علاوه بر سخنرانی دکتر ناجی و جلسه پرسش و پاسخ با ایشان، سخنرانی های دیگری نیز در قالب پانل ارائه خواهد گردید و این برنامه فرصتی استثنایی برای کسب دانش و تجربه از ایشان که سال ها در شرکت های تراز اول آمریکا و دنیا مدیریت کرده اند می باشد.

این برنامه در روز شنبه 22 آبان ماه 1395 از ساعت 9 تا 13 در محل مرکز همایش مهرانه زنجان واقع در بلوار گاوازنگ با همکاری مرکز تکنولوژی مپس و با حمایت  دانشگاه صوفی ، مدرسه کسب و کار صوفی و دانشگاه آزاد اسلامی زنجان و سایر ارگان ها و سازمان ها برگزار خواهد گردید. جزئیات بیشتر متعاقبا اعلام می گردد.

جهت حضور در همایش می توانید از طریق این لینک ثبت نام نمایید. علاقه مندانی که زودتر ثبت نام نمایند از تخفیف ویژه برحوردار خواهند شد. شایان ذکر است که ظرفیت سالن محدود می باشد.

 

درباره دکتر بهزاد ناجی:

دکتر بهزاد ناجی برای مدت 20 سال ، به فعالیت حرفه ای در زمینه های طراحی و معماری شبکه ها ، سیستم های پیشتیبانی عملیات و کسب و کار و توسعه نرم افزار های موبایل مشغول بوده است . ایشان فعالیت حرفه ای خود را ابتدا با هم پایه گذاری و تاسیس استارتاپ هایی جهت مدیریت تیم های چند ملیتی بزرگ در زمینه های متنوعی چون طراحی و توسعه سیستم های نرم افزاری ، تلکام ، توسعه خدمات ، بهبود و تقویت فناوری اطلاعات ، معماری و تثبیت مراکز داده و پرتال های ابری داخلی ترکیبی و  پرتال های خدمت دهی مستقل ؛ آغاز نمود .ایشان به عنوان مدیر ارشد AT&T و یکی از مدیران بزرگ این شرکت ، سازمان تحقیقات آزمایشگاهی شرکت معتبر AT&T (آزمایشگاه های Bell سابق ) که مسئول تحقیقاتی در زمینه های شبکه و تکنولوژی های نرم افزار و گفتار بود را رهبری نمود . ایشان همچنین موسس و مدیر سازمان طرح ریزی سرمایه گذاری بوده است که به عنوان طراح کلی سیستم های پشتیبانی عملیات ، شبکه و فناوری اطلاعات AT&T شناخته می شود . پس از ادغام شرکت با SBC ، دکتر ناجی مسئولیت طراحی و توسعه شبکه کل مجموعه AT&T/SBC را بر عهده گرفت . وی رهبری تکنولوژی های نوظهور در شبکه AT&T و سیستم های نرم افزاری را بر عهده داشته و صندوق سرمایه گذاری استراتژیک AT&T را نیز مدیریت نموده است .

دکتر ناجی به عنوان مدیر و مدیر ارشد در مجموعه Excite@Home و BlackBerry برای سال های متعددی ، مسئولیت مدیریت تیم های بزرگ چند ملیتی توسعه نرم افزار را بر عهده داشت . در شرکت BlackBerry ، وی به مدیریت و تقویت کسب و کار های تعاملی مشتری و داخلی و همینطور سیستم های یکپارچه عملکرد های(CIO) ؛ شامل توسعه نرم افزار های موبایل ، سیستم های مالی و منابع انسانی ، سیستم های فروش و بازاریابی ، پرتال های فروش و خدمات پس از فروش ، سیستم ذخیره سازی داده های سرمایه گذاری ، سیستم های مدیریت و گزارش اطلاعات ، سیستم های پشتیبانی مشتریان ، سیستم های کد گذاری ، مدیریت شبکه ، سیستم های نظارت و ارزیابی و سیستم های داخلی اختصاصی متنوع ، پرداخت .

دکتر ناجی در طول فعالیت های شغلی خود ، عضو تعدادی از هیئت های مشاوره و مدیره مطرح بوده است . هیئت مشاوره محاسبات اتوماتیک کمپانی IBM ، هیئت مشاوره فنی کمپانی HP ، هیئت مشاوره فنی دانشگاه کالیفرنیا جنوبی و هیئت مدیره انجمن مدیریت از راه دور از جمله این هیئت ها می باشد .

همچون 20 نشان معتبر در زمینه تعالی نوآوری در کسب و کار ، و طراحی و توسعه نرم افزار ، وی مدال افتخار با ارزش علم و فناوری را از کمپانی AT&T دریافت نموده است . دکتر ناجی به عنوان عضو ارشد IEEE ، بیش از 10 پتنت فنی ثبت شده داشته و تعدادی نیز در حال طی مراحل ثبت می باشد .

وی در حال حاضر بنیان گذار شرکت مشاوره تکنولوژی و کسب و کار جهانی است که در زمینه ارزیابی فنی فعالیت های M&A و همچنین مشاوره شرکت ها در بخش معماری و طراحی و شیوه های مهندسی سیستم ها و نرم افزار فعالیت می کند .


دومین مجمع جهانی کارآفرینی (ارزش آفرینی) جوانان ایران-(JWEF 2015) با موفقیت برگزار شد.

دومین مجمع جهانی کارآفرینی (ارزش آفرینی) جوانان ایران-(JWEF 2015) پنج شنبه 29 مرداد 1394 از ساعت 8 صبح تا 10 شب در مرکز همایش­های بین المللی کتابخانه ملی ایران با حضور و سخنرانی کارآفرینان و اساتید از ایران و سایر نقاط جهان و با شرکت کارآفرینان جوان، اعضای مراکز رشد و پارک های علمی و فناوری سراسر کشور با موفقیت و استقبال چشمگیر شرکت کنندگان برگزار شد. 

 در مراسم افتتاحیه این مجمع، دکتر رحیم فرضی پور مدیر عامل مؤسسه آموزش عالی آزاد بهار درمورد اهمیت کارآفرینی و افسانه ها و باورهای غلط در مورد کارآفرینی سخن گفت و اینکه کارآفرینی موتور حرکت دهنده اقتدار و تولید ثروت برای جوامع است و کارآفرینی به دلیل عجین بودن با نوآوری و خلاقیت باعث بالارفتن سطح زندگی انسانی می شود و به شرکت ها و دولت در فضای رقابت جهانی کمک می کند و باعث ایجاد شغل می شود که این نه یک مسئله صرف اقتصادی، که مسئله ای اجتماعی است. امروزه در کشورهای پیشرفته بیش از 70% شاغلین در شرکت های کوچک کارآفرین هستند و این نسبت هرساله در حال افزایش است. اما اصلی ترین بخش صحبت های ایشان در مورد افسانه ها و باورهای غلط و رایج در جامعه ما، در مورد کارآفرینی بود.

دومین سخنران افتتاحیه آقای سید هادی رضوی به عنوان نماینده مجمع جهانی کارآفرینی (ارزش آفرینی)  و رئیس مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران با اشاره به اینکه سال گذشته اولین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران با موفقیت در زنجان و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید، خاطر نشان ساخت،  هدف ما در پیگیری برگزاری این مجمع علاوه بر ترویج و آموزش کارآفرینی و ارزش آفرینی که واقعا نیاز امروز کشورماست، تاکید بر روی ارتباطات و شبکه سازی گروه های مختلف از لحاظ سنی و حرفه ای و کاری است که در این همایش صورت میگیرد و این امر در روند ایجاد و گسترش کسب و کار جوانان بسیار حائز اهمیت است. ضمن اینکه با توجه به شرایط جدید کشور و بحث رفع تحریم ها و ایجاد فضای جدید اقتصادی، ایران در مسیر شکوفایی اقتصادی است که ما نیز به سهم خود سعی داریم در این امر مفید باشیم. وی ابراز امیدواری کرد سال آینده با تجربه ی بیشتر برنامه ای به مراتب گسترده تر و پربارتر را اجرا کنیم.

سخنران سوم پروفسور سعید خزایی بود، ایشان استاد پیشرو علم آینده پژوهی ایران و استاد تمام دانشگاه تهران         می باشند. دکتر خزایی مبانی را در رابطه با ارتباط بحث آینده پژوهی و کارآفرینی ارائه کردند و اینکه یکی از مهمترین ویژگی هایی که کارآفرین ها دارند و باید دانسته باشند این است که آینده پژوهی و آینده نگری انجام دهند.

 

در انتهای مراسم افتتاحیه پیام ویدیویی ویژه رئیس مجمع جهانی کارآفرینی، پروفسور طغرل آتامر برای حضار پخش گردید. ایشان ضمن تبریک برای برگزاری دومین سال پیاپی JWEF در ایران به بیان توضیحاتی در خصوص مجمع جهانی کارآفرینی و دانشگاه EMLYON فرانسه به عنوان یکی از موسسان این برنامه پرداخت و از همه ی کارآفرینان ایرانی دعوت نمود تا در هشتمین اجلاس سالانه این مجمع که 19 تا 22 اکتبر در شهر هانگژو چین برگزار خواهد شد.

در ادامه پس از پخش یک کلیپ کوتاه برنامه های دومین مجمع جهانی کارآفرینی رسما آغاز گردید. این برنامه ها به صورت پانل های موضوعی مختلف و سخنرانی های کلیدی تا ساعت 18 بدین ترتیب ادامه داشت.

 • سخنرانی علیرضا قدس طینت (رئیس هیئت مدیره مرکز تکنولوژی مپس)؛
 • سخنرانی آقای دکتر آرش گلنام (استاد مدرسه بازرگانی لوزان سوئیس)، با موضوع Business Model
 • پانل کارآفرینی صنعت و تولید با حضور علیرضا قدس طینت (بنیان گذار شرکت چین چین)، دکتر حسن ایزد (موسس شرکت ایزولیر و شرکت کوولت سازنده مواد اولیه و مدار چاپی الکترونیکی) و دکتر اردوان امیر اصلانی (از حقوقدانان برجسته ساکن فرانسه)،
 •  سخنرانی خانم میترا بهرامی (متخصص ارتباطات – و مربی و مشاور شرکت های بزرگی چون گوگل، اپل و فیسبوک در سیلکون ولی آمریکا)  با موضوع تیم سازی و کارتیمی
 • پانل کارآفرینی بین المللی با حضور دکتر علی زواشکیانی (رئیس هیئت مدیره انجمن بین المللی مدیران ایرانی) خانم میترا بهرامی (مربی و مشاور شرکت های بین المللی) دکتر فاطمه مقیمی (عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی تهران)
 • سخنرانی خانم ملودی حسینی، کارآفرین اجتماعی از انگلستان
 • سخنرانی پروفسور سید مهدی الوانی پدر مدیریت ایران

در ادامه برنامه با حضور دکتر سید مهدی الوانی و دکتر فرضی پور و سید هادی رضوی، از سخنرانان و حامیان برنامه تجلیل شد.

برنامه های بخش بعد از ظهر نیز بدین ترتیب ادامه داشت:

 • پانل کارآفرینی دانش بنیان با حضور آقای هادی فیوض (بنیانگذار و مدیرعامل شرکت لیان پیشرو خلیج فارس و خانم محبوبه ایلدر آبادی (بنیانگذار و مدیرعامل شرکت راه سبز چهل ستون)
 • سخنرانی دکتر فریدون کورنگی (بنیانگذار و مدیرعامل مرکز تکنولوژی مپس) با موضوع نوآوری
 • پانل کارآفرینی در حوزه IT ناصر غانم زاده (مربی استارتاپ) و مصطفی نقی پور (مدیر مرکز نوآوری فناپ)
 • پانل سرمایه گذار با حضور دکتر فریدون کورنگی (مدیر عامل مرکز تکنولوژی مپس) و دکتر حامد ساجدی (مدیرعامل شناسا)
 • سخنرانی خانم آیت حسینی (معاون ارزیابی شرکت شناسا) در خصوص نحوه ی ارائه ی ایده به سرمایه گذار

در ادامه برنامه دو سمینار آموزشی به صورت همزمان برگزار گردید.

در ساعت 18 و درسالن 1 خانم میترا بهرامی (متخصص ارتباطات در آمریکا)در مورد کارتیمی کارگاهی برگزار کردند و در سالن 2 آقای آرش گلنام (استاد مدرسه بازگانی لوزان سوییس) در مورد بیزینس مدل (Business Model) کارگاه هایی ارائه نمودند.

در ساعت 19 در سالن 1، آقای دکتر رحیم فرضی پور در مورد مدل های ذهنی کارآفرینان کارگاهی اجرا کردند و در سالن 2، خانم ملودی حسینی (کارآفرین اجتماعی در انگلستان) در مورد کارآفرینی در حوزه اجتماعی سمینار های آموزشی خود را ارائه نمودند.

و حسن ختام برنامه پذیرایی شام بود که مانند بخش ناهار و سایر پذیرایی های میان برنامه با هدف شبکه سازی و ارتباطات بین مدعوین و سخنرانان ترتیب داده شده بود. این برنامه در ساعت 22 پایان پذیرفت.

شایان ذکر است مجمع جهانی کارآفرینی جوانان (JWEF) که مشتق شده از مجمع جهانی کارآفرینی است از سال 2008 تاکنون توسط دانشگاه EM-Lyon فرانسه و با همکاری برخی از موسسات و شرکت های بزرگ و معتبر بین المللی برگزار می گردد. ماموریت این برنامه، ترویج و سرعت بخشیدن به کارآفرینی در میان جوانان و دانشجویان به صورت محلی و در سراسر جهان، با هدف ایجاد ثروت و عدالت اجتماعی برای ساختن دنیایی بهتر با چشم انداز سال 2050 است. این برنامه همه ساله به میزبانی و همکاری یک دانشگاه یا مجموعه ی آموزشی معتبر در کشور های مختلف برگزار می گردد و کشورهای فرانسه، سنگاپور، مالزی، چین، آرژانتین، شیلی، انگلستان، ایران و ... بطور فعال برگزار کننده این برنامه بین المللی می باشند. برای اطلاع از برنامه های این مجمع می توانید به وب سایت www.jwef.ir مراجعه نمایید.


تهران، میزبان دومین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران

دومین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان/ ایران 2015، در سال 1394 در تهران با حضور شمار کثیری از مهمانان و سخنرانان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.
مجمع جهانی کارآفرینی جوانان (JWEF) که همه ساله در کشور های مختلف برگزار می گردد،طی روز های 28 و 29 اردیبهشت1393 برای نخستین بار در ایران و در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برگزار گردید.
بزودی جزئیات همایش تهران از طریق همین وب سایت و یا صفحه فیسبوک ما به اطلاع خواهد رسید.


متن پیام ویدئویی پروفسور طغرل آتامر، رئیس مجمع جهانی کارآفرینی بمناسبت را اندازی مجمع جهانی کارآفرینی جوانان در ایران

متن پیام ویدئویی پروفسور طغرل آتامر، رئیس مجمع جهانی کارآفرینی و قائم مقام دانشگاه ای ام لیون فرانسه بمناسبت را اندازی مجمع جهانی کارآفرینی جوانان (JWEF) در ایران

جناب آقای جمشید انصاری، استاندار محترم زنجان، جناب آقای علیرضا فیروزفر و جناب آقای سید موسی رضوی مدیر عامل محترم بنیاد توسعه کارآفرینی زنجان، دانشجویان عزیز، خانم ها و آقایان، به اولین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان در ایران خوش آمدید. و همچنین از طرف رئیس و هیئت مدیره، تمایل دارم ورود شما را به جامعه بزرگ مجمع جهانی کارآفرینی خوش آمد بگویم. اینجانب رئیس مجمع جهانی کارآفرینی هستم. اجازه دهید به این نکته اشاره کنم که از سال 2007 ،مجمع جهانی کارآفرینی تلاش نموده است که کارآفرینان اجتماعی، کارآفرینان، سیاستگذاران،  و همه ذینفعان اکوسیستم کارآفرینی را از سراسر جهان گردهم آورد با ایجاد تغییر بمنظور ساختن جهان 2050. ما مجمع جهانی کارآفرینی را در سال 2007 تاسیس نمودیم بر پایه یک ایده ساده که دنیا به میلیون ها و میلیون ها کارآفرین در تمامی زمینه ها بیش از هر چیز نیاز دارد. چرا؟ چون معتقدیم ما با چنان شکاف، دگرگونی و چالش هایی مواجه بوده ایم که بشر در طول تاریخ با آن مواجه نبوده است، حداقل از زمان انقلاب نخست در اواخر قرن 18، و اعتقاد داریم برای تبدیل این چالش ها به فرصت و راهکار، ما نیاز به میلیون ها میلیون تحول آفرین و کارآفرین نیاز داریم و قبل از همه، نسلی جدید. مجمع جهانی کارآفرینی یک اتاق فکر است.  ما به تغییر جهان 2050 فکر می کنیم و (این مجمع) یک اتاق اجرا نیز هست. چرا؟ چون ما آغازگر پروژه ها در سراسر دنیا هستیم بمنظور تغییر جهان بطور عملی. تاکنون، بیش از 600 کارآفرین در طول 7 همایش از بیش از 70 کشور گرد هم آورده ایم بمنظور ایجاد اتاق های فکر و اجرا. و تاکنون بیش 12000 نفر در طول 26 مجمع جوانان گردهم آورده ایم. ما بیش از 20 مجمع جوانان را در بیش از 20 کشور برگزار نموده ایم. می خواهم به شما به خاطر این مجموعه عالی تبریک بگویم و نیز قدردانی خود را خدمت جناب رئیس (آقای دکتر) علیرضا فیروزفر به خاطر میزبانی این برنامه ابراز می دارم. دوست داشتم که آنجا در بین شما بودم ولی متاسفانه من مسئول ارزیابی و امتیازدهی در دانشگاهمان هستم و با توجه به اینکه قائم مقام دانشگاه EMLYON هستم، این هفته نمی توانم (در بین شما باشم)، ولی به شما قول می دهم که سال بعد در بین شما باشم. همایش عالی و مثمر ثمری را برایتان آرزو می کنم. منتظر دیدار بسیاری از شما در لیون در ماه اکتبر در هفتمین اجلاس سالانه مان هستم.  همایش بسیار خوب و ثمربخشی داشته باشید. خدانگهدار، دیدار ما در لیون.


اولین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان - ایران 2014 با موفقیت در زنجان برگزار شد. 93/03/01

مراسم افتتاحیه اولین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران صبح روز یکشنبه 28 اردیبهشت ماه 1393 در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد زنجان با شرکت بیش از 500 نفر از دانشجویان و علاقمندان کارآفرینی و با حضور آیت‌الله علی خاتمی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان، کریم حسین خانی مدیر کل دفتر هماهنگی اقصادی استانداری زنجان، علی کاظمی مدیر کل دفتر امور سیاسی استانداری زنجان، دکتر علیرضا فیروز‌فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، مهندس سید موسی رضوی مدیر‌عامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان زنجان، سجاد نباتچیان رئیس خانه صنعت و معدن استان زنجان و جمعی از دیگر مسئولان استانی و فعالان اقتصادی برگزار شد.

پخش پیام ویدویی رئیس مجمع جهانی کارآفرینی، پروفسور طغرل آتامر،  به مناسبت راه اندازی مجمع جهانی کارآفرینی جوانان در ایران ، تقدیر از حامیان اولین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان، و تقدیر از کارآفرینانی که در این همایش به سخنرانی پرداختند، از برنامه‌های افتتاحیه این مجمع بود.

در روز نخست این همایش که با هدف بیان نیازهای روز کشور در زمینه فرصت‌های شغلی و ظرفیت‌های موجود در این زمینه و ایجاد انگیزه کارآفرینی میان جوانان و با اجرای کیا داود اسفندیاری مجری برنامه پایش شبکه یک سیما برگزار شد؛ چهار نفر کارآفرینان نمونه کشوری راه‌های موفقیت خود را بیان کردند ازجمله یوسف مرادلو مدیر عامل شرکت صنایع خالص سازان روی زنجان، سلطان حسین فتاحی بنیانگذار و مدیر عامل شرکت امرسان، سید هادی اشرف واقفی مدیر عامل کمپ گردشگری متین آباد و علی رضا رضایی عارف مدیر عامل شرکت جوینده و یابنده. در پایان نیز جلسه پرسش و پاسخ با حضور هر چهار کارآفرین جهت پاسخگویی به سوالات دانشجویان برگزار گردید. (جهت دیدن تصاویر روز نخست لطفا اینجا را ببینید)

در دومین روز از مجمع جهانی کارآفرینی جوانان که روز دوشنبه 29 اردیبهشت ماه 1393 برگزار گردید، سمینار آموزشی سه ساعته "کارآفرینی دانش بنیان" توسط یکی از مدرسان مجرب حوزه ی مدیریت و کسب و کار، محمد رضا شعبانعلی، در دو زمان 90 دقیقه ای برگزار شد و در میان این برنامه 3 نفر دیگر از کارآفرینان برتر کشورمان؛ شکوه السادات هاشمی مدیر عامل شرکت توره شیمی پارس، پروین برادران مدیرعامل شرکت دانش بنیان فناوران ابزاردقیق، و دکتر الهام فخرایی کارآفرین در حوزه ی گردشگری و مدرس دانشگاه الزهرا؛ به ایراد سخن پرداختند. (جهت دیدن تصاویر روز دوم لطفا اینجا را ببینید)

لازم به ذکر است، مجمع جهانی کارآفرینی با هدف سرعت بخشیدن به کارآفرینی در سطح جهان و ایجاد ثروت و عدالت اجتماعی راه‌اندازی شده و مجمع جوانان که امسال در 20 کشور در حال برگزاری است قصد دارد کارآفرینی جوانان را سکویی برای افزایش ثروت و بهبود وضعیت اجتماعی در سراسر جهان قرار دهد.

نخستین نشست مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان و همکاری و پشتیبانی بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان زنجان (دبیرخانه همایش) و حمایت شرکت صنایع خالص سازان روی زنجان، شرکت امرسان، و روزنامه مردم نو و سایر نهاد ها از جمله شرکت پگاه زنجان، شرکت کیهان موتور آرین، اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان، شرکت پارس سوئیچ، اتاق تعاون استان زنجان، و حوزه معاونت جوانان جمعیت هلال‌احمر استان زنجان برگزار گردید.

 دومین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان در ایران سال آینده (2015) در تهران و با حضور مهمانان خارجی برگزار خواهد شد.


نخستین نشست مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران برگزار شد. 93/02/28

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، پیش از ظهر امروز نخستین نشست مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد زنجان با حضور آیت‌الله شیخ علی خاتمی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان، علیرضا فیروز‌فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، سید موسی رضوی مدیر‌عامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان زنجان، یوسف مرادلو مدیر‌عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع خالص‌سازان روی زنجان، سجاد نباتچیان رئیس خانه صنعت و معدن استان زنجان و ... جمعی از دیگر مسئولان استانی برگزار شد.

در این همایش که با هدف بیان نیازهای روز کشور در زمینه فرصت‌های شغلی و ظرفیت‌های موجود در این زمینه برگزار شد؛ دو نفر از کارآفرینان نمونه کشوری راه‌های موفقیت خود را بیان کردند. 

پخش پیام رئیس مجمع جهانی کارآفرینی، تقدیر از کارآفرینان برتر کشوری و استانی از جمله یوسف مرادلو مدیر‌عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع خالص‌سازان روی زنجان، سلطان حسین فتاحی مدیرعامل شرکت امرسان و ... از برنامه‌های اجرایی در افتتاحیه این مجمع بود.

لازم به ذکر است، نشست مجمع جهانی کارآفرینی با هدف سرعت بخشیدن به کارآفرینی در سطح جهان و ایجاد ثروت و عدالت اجتماعی راه‌اندازی شده و انجمنی است متشکل از دانشجویان و کارآفرینان که قصد دارد کارآفرینی جوانان را سکویی برای افزایش ثروت و بهبود وضعیت اجتماعی در سراسر جهان قرار دهد.

نخستین نشست مجمع جهانی کارآفرینی جوانان ایران با همکاری و پشتیبانی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان، دانشگاه زنجان، شرکت پارس سوئیچ، اتاق تعاون استان زنجان، جمعیت هلال‌احمر و حوزه معاون جوانان، بنیاد ملی نخبگان استان، روزنامه مردم نو و به میزبانی دانشگاه آزاد زنجان امروز و فردا با سخنرانی کارآفرینان برتر برگزار می‌شود.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930228000753


ظرفیت شرکت در مجمع جهانی کارآفرینی جوانان تکمیل شد.

با گذشت تنها چهار روز از شروع ثبت نام شرکت در اولین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان در ایران، ظرفیت شرکت در این همایش تکمیل شد و ثبت نام پایان یافت. کسانی که از تاریخ 18 اردیبهشت مبلغی جهت ثبت نام واریز می کنند، ثبت نام آنها باطل خواهد بود. کارت ورود به سالن در ساعت 8 صبح روز یکشنبه 28 اردیبهشت در محل درب ورودی سالن اجتماعات علامه طباطبایی دانشگاه آزاد زنجان (اعتمادیه) توزیع خواهد شد.


استاندار زنجان، سخنران مراسم افتتاحیه اولین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان (ایران-2014) در زنجان

اولین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان (ایران-2014) در زنجان با حضور و سخنرانی مهندس جمشید انصاری، استاندار محترم زنجان آغاز به کار خواهد کرد. در این برنامه که در روز های 28 و 29 اردیبهشت 1393 در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برگزار خواهد شد ، کارآفرینان مطرح کشورمان از جمله سلطان حسین فتاحی (مدیر عامل شرکت امرسان) ،بهروز فروتن (بنیانگذار صنایع غذایی بهروز)، سید هادی اشرف واقفی (بنیانگذار و مدیر کمپ گردشگری متین آباد)، سیده فاطمه مقیمی (بنیانگذار و مدیر عامل شرکت سدید بار)، شکوه السادات هاشمی (بنیانگذار و مدیر عامل محترم شرکت توره شیمی پارس) و یوسف مرادلو (مدير عامل و رئیس هئیت مدیره شركت صنايع خالص سازان روي زنجان) برای استفاده ی جوانان و دانشجویان به ایراد سخن خواهند پرداخت. 


حامیان جدید اولین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان – زنجان 1393

 

دانشگاه زنجان، شرکت پگاه زنجان و حوزه ی معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان زنجان هم به جمع حامیان اولین مجمع جهانی کارآفرینی جوانان در ایران پیوستند. مجمع جهانی کارآفرینی جوانان (JWEF 2014) در روز های 28 و 29 اردیبهشت در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برگزار خواهد شد. ثبت نام در این برنامه از روز های گذشته آغاز شده است و تا هفته ی آینده ادامه خواهد داشت.

 

 


حامیان موسس مجمع جهانی کار آفرینی